11.4.2017
 
Premýšľate ako to urobiť, aby ste pred vchodovými dverami nepromokali zakaždým, keď pracne hľadáte kľúče? Strieška nad vchodom je tým najideálnejším riešením.
 
 

Kvalitná konštrukcia

Než začnete premýšľať nad samotným zastrešením, mali by ste si ako prvý zvoliť vhodnú konštrukciu. Tá by mala byť ľahká, ale rozhodne by nemala chýbať ani pevnosť. Oba tieto parametre dokonale plní hliník. Tento kov sa dnes využíva v mnohých oblastiach. Nie je populárny len pre svoje vnútorné vlastnosti, ale aj pre svoj vzhľad. Elegantné materiály, ktoré veľa vydržia, boli vždy žiadané. A v tomto prípade sa hliník vyslovene ponúka.
 
 

Dôležité sú rozmery

Veľa záleží aj na veľkosti celej konštrukcie. Samotná strieška primontovaná nad vchodom vás vyjde na stoviek. Prístrešok nad vchod ale môže byť aj oveľa väčšie a rozmerovo tak pripomínať malú markízu. Strecha samotná sa dnes už nerieši formou tašiek, ale používajú sa materiály ako sklo alebo polykarbonát. Ak nejde o tú najlacnejšiu verziu, je strecha vybavená aj odkvapom. Bežne je možné si prikúpiť aj polykarbonátové steny, ktoré fungujú ako hrádza proti bočnému vetru s dažďom.
 
 

Bežné riešenie

Najbežnejším riešením vchodového zastrešenia sú malé oblúkové striešky nad vchod. Nie sú drahé, po stránke dizajnu zaujímavé a ich montáž je otázkou pár kliknutí kladivom. Nejedná sa samozrejme o najlepšie riešenie, keďže pod malú striešku sa sotva dokáže schovať jeden človek, nieto väčšia skupina. To je problém hlavne vo chvíľach, kedy nás dážď znenazdajky zastihne a my sa nemáme kam schovať.
 
 

Za párstovek

Tým, že si nad vchod zaobstaráte zastrešenie, rozhodne zásadne neschudobniete. Väčšinou sa vleziete do pár stoviek. Nie je tak potrebné škudlit na dôležitých miestach ako je materiál. Na ten by ste mali dbať predovšetkým. Na dizajn by ste však nemali zabúdať tiež.