3.5.2017
 
Záhrada nie je len miestom odpočinku, ale aj aktívnu zábavy. Záhrada je pre deti dokonalým miestom k hre.
 
 

Plánujeme detské ihrisko

Ak chceme deťom na záhrade vybudovať detské ihrisko, potom je potreba plánovať. Najdôležitejšie je, akú kapacitu ihrisko má mať, koľko detí ho bude využívať. Môžete vyriešiť tiež zastrešenie ihrisko prístreškom v podobe altánku či pergoly. Jednotlivé herné prvky prispôsobte záujmom vašich detí. Pre deti školského detí je zbytočné robiť pieskovisko alebo hojdačka, ktoré sú obľúbené u predškolákov.
 
 

Pieskovisko

K hre najmenších patrí bezpochyby pieskovisko. Materiál i prevedenie opäť voľte podľa toho, komu bude slúžiť. Môžete zvoliť tiež zastrešené pieskovisko, kde si deti môžu hrať aj za prudkého slniečka či pri dažďových prehánkach. Piesok by mal byť zdravotne nezávadný, nezabudnite tiež na kryt, ktorý ho ochráni najmä v noci, pred mačkami a psami.
 

Šmykľavka

Nevyhnutnou súčasťou detského ihriska je šmykľavka. Šmykľavka nájde na záhrade aj v interiéri naozaj široké využitie. Vybrať si môžete z menších i väčších modelov, z rôznych materiálov. Takisto šmykľavka, ktorú môžete kúpiť samostatne alebo ako súčasť herného prvku, možno zastrešiť pergolou. Laminátové šmýkačky sú pevné a odolné, ale sú oveľa drahšie oproti klasickým plastovým.
 
 

Hojdačka

Pri vyslovení slova detské ihrisko, sa každému z vás vybaví celkom iste hojdačka. Jednoduché zariadenie, ktoré v deťoch zvyšuje hladinu adrenalínu a prináša nemalú zábavu, sa zmestí aj na úplne malý pozemok. Zavesiť ju môžete na strom alebo kovovú konštrukciu. Moderné hojdačky sú drevené, kovové alebo plastové. Hojdačky môžu byť tiež na pružine, závesné alebo klasické lavičkové pre dve deti proti sebe. Vyberte si herné prvky, ktoré spĺňajú všetky normy a bezpečnostné certifikáty.