22.6.2017
 
Je vám na konci leta ľúto, že už končí kúpacia sezóna? Existuje spôsob, ako si sezónu kúpania predĺžiť až o sedem mesiacov. Stačí si zastrešiť bazén.
 
 
 

Aké zastrešenie zvoliť?

 
Nie je jednoduché odpovedať na otázku, aké zastrešenie bazénu je najlepší. Typov zastrešenia existuje veľké množstvo. Pri jeho výbere hrá úlohu veľkosť zakrývané plochy, čo má vplyv na cenu, tiež konštrukčné riešenie, veľkosť, zvolený materiál a rad ďalších parametrov.
 
 

Aké má zastrešenie výhody?

 
Vďaka zastrešenie si predĺžite kúpaciu sezónu až na sedem mesiacov. Teplotu v bazéne zvýšite až o desať stupňov Celzia. Zastrešenie chráni bazén pred rôznymi vonkajšími vplyvmi - na jeseň pred opadaným lístím, prachom a nečistotami. Rovnako si uľahčíte čistenie a zazimovanie bazéna.
 
 

Cena zastrešení

 
Cena za zastrešenie bazéna sa odvíja od veľkosti bazéna i typu zastrešenia. Ak nemáte hlboko do vrecka, nie je problém minúť dvadsaťtisíc a viac. Pre bežný rodinný bazén sa cena za zastrešenie pohybuje okolo päť tisíc.
 
 

Mobilné zastrešenie

 
Mobilné zastrešenie používa bežné pojazdovej koľajnice. Fungujú na podobnom princípe ako zasúvacie dvere. Koľajnice lemujú kraj bazéna, je nevyhnutné o ne náležite starať a pravidelne ju mazať. Vybrať si môžete aj riešenie, ktoré koľajnice nevyužívajú. Možno si vybrať medzi nízkym aj podchodným zastrešením. Podchodzia zastrešenie umožní bezproblémový pohyb dospelej osoby, strop je vo výške okolo jedného a pol metra nad hladinou a viac. Nízke zastrešenie je nepodchozí, človek má nad hlavou zhruba trištvrte metra voľného priestoru.