13.7.2017
 
Zastrešenie bazéna vyberáme spravidla až ako dodatočnú stavbu. Často sa stane, že uprostred záhrady vznikne nevzhľadná bublina s koľajiskom. Vhodné zastrešenie umožní plávanie aj v daždi a predĺži kúpaciu sezónu. Ako teda správne zvoliť zastrešenie?
 
 

Typ zastrešení bazéna

 

Zastrešenie bazénov ponúka celý rad typov. V základe sa rozlišujú na pevné a posuvné. Pevné zastrešenie sa hodí tam, kde bazén priamo súvisí s domom. Ak chcete bazén čo najviac začleniť do záhrady, užiť si kúpanie a relaxovanie uprostred zelene, potom vyberte posuvné zastrešenie.
 

S koľajnicami aj bez nich

 
V prípade, že chcete posuvné zastrešenie bazéna, potom je potrebné vyriešiť koľajnicový systém. Niektoré sú vybavené koľajnicami tak, že výrazne naruší vzhľad záhrady, dlažby a blízkeho okolia bazéna. Koľajnice sa často zanáša nečistotami, preto je vhodné ich pravidelne udržiavať v čistote. Pri chôdzi naboso sa môžeme o koľajnice poškriabať či v horšom prípade porezať. Existujú však bezkoľajnicové riešenie, ktoré sa po dlažbe či povrchu pohybujú bez koľajníc.
 
 

Nízke zastrešenie

 
Vďaka výške je nízke zastrešenie jedinečné. Môžete sa vďaka nemu kúpať v závetrí a predĺžiť si zároveň kúpaciu sezónu. Minimalizmus ocenia predovšetkým nároční majitelia, ktorí nechcú mať nad bazénom monštruózne stavbu.
 
 

Obytné vysoké zastrešenie

 
Obytné vysoké zastrešenie premení bazén v ďalšej obytnú miestnosť, ktorá umožní voľný pohyb okolo bazéna. Vďaka zastrešenia sa môžete kúpať ako v lete, tak v zime. Veľmi príjemná je potom aj teplota vody. S jej ohrevom pomôžu rôzne zariadenia. Moderné hliníkové zastrešenia je úplne bezúdržbové, ponúka jednoduché riešenie pre každú záhradu.