19.9.2017

Ak hľadáte najvhodnejší prístrešok na auto, budete určite premýšľať o tom, aký materiál zvoliť. Možností je v dnešnej dobe celá rada. Hliník, oceľ, drevo. Záleží len na vás, aký materiál preferujete. Môžete si zvoliť ktorýkoľvek podľa svojho uváženia. Veľmi obľúbený je však hliník.

Veľmi ľahký materiál

Pravda je, že hliníkové prístrešky na auto sú aj u nás veľmi častým riešením. Ich základom je konštrukcia z kvalitného kovu, ktorý je navyše veľmi ľahký. To je obrovská výhoda, pretože môžete veľmi ľahko manipulovať aj s rozsiahlejšími konštrukciami. Skrátka a jednoducho v stavebníctve je táto vlastnosť výborne využiteľná, z hliníka sa lisujú profily, ktoré sú využiteľné ako rôzne konštrukčné prvky. Ďalej sa hliník a jeho zliatiny dajú snáď s výnimkou duralu výborne zvárať, čo je ďalšie veľké plus tohto kovového materiálu.

Chemicky riadená oxidácia

Za zmienku stojí samozrejme relatívne dobrá chemická odolnosť hliníka. Veľmi často sa používa k úprave hliníka, respektíve jeho povrchu anodizácia alebo ak eloxovanie. Ide vlastne o elektrolytickú oxidáciu hliníka. O čom to je? Na povrchu upravovaného hliníka sa vytvorí ochranná vrstva oxidu hliníka. Vlastne táto vrstvička chemicky riadeným procesom zoxiduje. Potom ale už nedochádza k ďalšej oxidácii, čiže sa takto pred oxidáciou chráni samotné jadro hliníkovej konštrukcie. Práve preto sa ako materiál na hliníkový prístrešok pre auto používa eloxovaný hliník.

Stačí opláchnuť hadicou4636 815c45265255e67b466bb6b0ce9dccf0

Konštrukcia státie, čiže prístrešky na auto z hliníka, vďaka tomu vykazuje mimoriadne dlhú životnosť. Zjednodušene povedané prístrešok vám vydrží pokojne aj desiatky rokov a pritom nie je nutné o neho nejako zvlášť náročne starať. Vyžaduje absolútne minimálnu údržbu. Vlastne stačí ho treba opláchnuť záhradnou hadicou.