6.10.2017

V súčasnosti sú in rôzne typy prístreškov na auto. Už dávno všetko nekončí len jednoduchými stĺpiky, na ktoré sa pokladá strecha. Prístrešky bývajú oveľa sofistikovanejšími objekty. Pokojne sa na nich môžu podľa ľubovôle vyblázniť aj dizajnéri, samozrejme ale musí rešpektovať funkčnosť.

Priestor pre kvety i drobnú zeleninu4636 815c45265255e67b466bb6b0ce9dccf0

Naozaj, napríklad prístrešky pre dve autá ponúka veľa veľké možnosti. Skúste si predstaviť situáciu, kedy máte pomerne veľký dom s miniatúrnym pozemkom, ktorého veľkú časť ešte musíte chtiac nechtiac ukrojiť na prístrešky či priamo garáže pre dve vozidlá. Pritom by ste ale tak radi mali napríklad aj len malú záhradku, na ktoré by ste si pestovali kvety alebo aj nejakú drobnú zeleninu. Práve strecha prístrešku ponúka onen priestor, samozrejme za predpokladu, že to bude strecha plochá.

Strecha má vysokú nosnosť

Pokojne môžete počítať už vo chvíli stavby s tým, že oceľové prístrešky, respektíve ich strecha môžu poslúžiť ako záhradka. Nie je to pritom vôbec veľký problém. Strecha má vysokú nosnosť a umiestniť na ňu niekoľko kilogramov zeminy nie je žiadny veľký problém. Môžete sa tak tešiť z malej, ale pekné záhradky, ktorú je možné obrábať. Strechy prístreškov sú pochôdzne, takže sa nemusíte báť na ne vstúpiť a prechádzať po nich. Môžete tak prekvapiť susedov, priateľov aj známe peknú kvitnúce záhradkou, ktorá bude málinko iná, ako ostatné - bude sa nachádzať vo výške.

Záhon kvitnúce celú sezónu

Čo na záhradke na prístrešku pre auto vlastne pestovať? Ponúka sa skutočne široké pole. V zásade akékoľvek kvety, či už trvalky či letničky, to je na vás. Môžete si vytvoriť zmesové záhony, na ktorých bude od jari do jesene stále niečo kvitnúť, to vyzerá obzvlášť efektne. Samozrejme ale sem nemôžete sadiť stromy, tie by strecha asi ťažkú uniesla. Naproti s menšími kríkmi by tu nemal byť žiadny problém.