8.10.2017

Veľa ľudí si pod pojmom prístrešky predstaví prístrešok na auto, ale to je len čriepok z celej veľmi široké mozaiky. Samozrejme, že je do istej miery dominantné, pretože zaparkovať svoje vozidlo potrebuje každý z nás. Avšak nejde o jediný segment na trhu prístreškov. Zastrešiť je totiž potrebné aj rad ďalších objektov v okolí domu.

Minimalistická oceľ skvele ladípristresky na auta 1


Doslova vás nadchli treba prístrešky na auto, ktoré sa ideálne hodia k vášmu modernému minimalistickému domu. Skvele ho svojím štýlom doplní, sú ladené v podobnom duchu. Keď vyznávate tento štýl, stojí za to pouvažovať aj o tom, využiť prístrešky pre ďalšie účely. Zaobstarali ste si napríklad jednoduchý minimalistický úkryt pre svoje vozidlo. Skladá sa napríklad len zo štyroch oceľových stĺpikov, ploché strechy a bočníc.

Keď nechcete zastrešiť len vodnú hladinu


Možno ste si na záhrade vybudovali bazén alebo dokonca vírivku. Pravdepodobne vás v takom prípade trápi, že voda je plná nečistôt, opadaného lístia. Navyše do bazéna či vírivky môžete len v prípade, že je vonku krásne počasie. Oceľové prístrešky ale taký problém vyrieši. Každý totiž netúži po klasickom zastrešenie bazéna, teda de facto len vodnej hladiny. Veľa ľudí uvíta, keď bude zastrešený priestor aj v určitom okruhu okolo bazénu. V prípade, že sa budete chcieť kúpať za nepriaznivého počasia, dostanete sa k bazénu suchou nohou, budete sa u neho moci vyzliecť a odložiť si.

Priehľadná strecha zaistí svetlo


Ako je vlastne možné bazény a vírivé vane zastrešiť? Možností je celá rada. Skvele fungujú zastrešené pergoly. Dostatok svetla si zaistíte pomocou priehľadnej strešnej krytiny, a to buď z polykarbonátu alebo PMMA, čiže polymetylmetakrylátu. V oboch prípadoch priehľadná strecha zabezpečí dostatok svetla a vám sa tu bude skvele plávať. Rovnakú funkciu zabezpečí aj altánok - aj ten môže byť s priehľadnou strechou.