13.10.2017

Pri rozhodovaní, či zaobstarať prístrešok na auto či garáž si radšej vybrať prístrešok, aj keď vás nijako neobmedzuje finančný rozpočet na stavbu? Možno vás takéto rozhodnutie uvedie do rozpakov, ale nejde o žiadnu výnimku. Áno, sú také prípady, keď sa ľudia rozhodnú pre prístrešok, aj keď by mali peniaze aj na garáž.

Nemusí ísť len o snahu ušetriť1designcarport 000

Za vyššie popísaným rozhodnutím určite nemusí byť snaha ušetriť, ale naopak pragmatická úvaha, čo bude pre mňa a moje požiadavky a účel najvhodnejší. Garáž ako taká má síce celý rad výhod, ale prístrešky na autá sú na tom obdobne. Tiež predstavujú široký blok výhod. Niektoré sú všeobecne známe a často sa používajú ako argument pri diskusii, či je lepšie garáž či prístrešok, iné ale už tak známe nie sú, a pritom patrí medzi nemenej dôležité.

Nezaťažíte svoj rozpočet

Zopakujme si teda tie známe dôvody, prečo prístrešok na auto áno. Predovšetkým je oveľa lacnejšie, než garáž. Ak investujete do prístrešku, rozhodne to váš rodinný rozpočet nezaťaží toľko, ako garáž. Za ďalšie prístrešky patrí medzi jednoduché stavebnice, s ktorými si veľmi často poradíte aj vy sami, s jedným či dvoma pomocníkmi. Pokojne sa taký prístrešok dá postaviť behom pár dní a môžete hneď garážovať. Tiež sú prístrešky v podstate bezúdržbové. Nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť.

Auto nezažíva teplotné šoky

Sú ale aj veci prístrešky na auto parkovacie státie, ktoré nie sú tak frekventovanými argumenty. Treba si málokto uvedomuje, že skutočnosť, že vaše vozidlo nezažíva teplotné šoky pri prechode z vonkajšieho prostredia do garáže (najmä tej vykurované), je pre jeho životnosť veľmi prospešná. Nedochádza ku kondenzácii vodnej pary, ktorá zapríčiňuje koróziu. Auto je stále v stabilnom prostredí. Tiež je veľmi dôležité, že prístrešok môže tvoriť zaujímavý architektonický prvok, ktorý sa môže dokonale prispôsobiť prostrediu.