16.10.2017

Väčšina ľudí pozná prístrešok ako hotovú konštrukciu pozostávajúce z nosných stĺpikov a strechy. Najmä pri novostavbách moderného typu sa ale ponúka aj iné nekonvenčné riešenie. Môžete pri ich tvorbe pracovať so samotným domom, tvoríte celok, ktorý spolu súvisí, nadväzuje na seba. Nemusí ísť o žiadny univerzálny recept. Originalita sa cení, pritom by ale taký prístrešok mal vždy dokonale splniť svoj účel.

Keď státie splýva s domompristresky na auta 18


Prístrešky na autá parkovacie státie môžu priamo nadväzovať na dom, vlastne byť jeho súčasťou, aj keď napríklad len čiastočne. Napríklad plochá strecha domu môže presahovať dom ako taký a pokračovať vo státie pre auto, prípadne aj ďalšie technické budovy, treba kôlne. Takéto riešenie pôsobí veľmi príjemne, ide o veľmi modernú architektúru podľa súdobých dizajnérskych trendov. Prístrešok je neoddeliteľnou súčasťou obytných priestorov, respektíve je na ne naviazaný a môže tu byť vedľa neho treba garáž. Vedľa domu je tak vedľa seba postavený prístrešok aj garáž, prípadne i ďalšie objekty.

Minimalizmus je dnes veľmi v móde


Popisovaná minimalistická riešenia sú v súčasnosti veľa v móde, a to najmä u moderných autorských domov, diel súdobých architektov. Prístrešky pre auto splývajú s domom. Môžete ale zvoliť aj presne odlišnú koncepciu a síce rustikálny riešenie. To sa hodí ku klasickým starším domom, ku ktorým treba potrebujete pristavať státie pre auto dodatočne podľa svojich aktuálnych potrieb.

Je libo rustikálny domček?


Ďalšou možnosťou je teda prístrešok na auto rustikálneho charakteru, ktorý tvorí treba drevené nosné stĺpiky, drevená konštrukcia strešného krovu a na nej položená sedlová strecha z pálených škridiel. Takýto objekt na ochranu vášho vozidla bude skvele ladiť s vaším starším domčekom. Zároveň bude tvoriť príjemnú súčasť vašej záhrady i celej krajiny. Úplne dokonale zapadne medzi svoje okolie.