18.10.2017

Ceny energií rastú. Pýtate sa, ako to súvisí s prístrešky? Odpoveď je jasná. Strecha prístrešku sa dá využiť na rôzne účely, vrátane toho, že si na streche zriadite svoju malú solárnu elektráreň. Nie je to najmenší problém. Stačí si zaobstarať potrebné potvrdenia a následne ju vybudovať.

Drevo je priateľským materiálom44m1


V súčasnosti sa veľa ľudí zaoberá ekológiou a osud planéty im nie je ľahostajný. Preto je snaha klásť akcent na ekológiu v mnohých ohľadoch a výnimkou nemusí byť ani drevené prístrešky. Chcete svoj voz upratať pod prístrešok, ktorý bude maximálne priateľský k životnému prostrediu? Potom si vyberte drevo ako východiskový materiál pre stavbu prístrešku, pretože to je samozrejme od nepamäti maximálne šetrné k životnému prostrediu. Keď na to príde, môžete ho bez problémov zlikvidovať.

Panely pokryjú časť vašej spotreby


Drevo ale nie je tým jediným, čím zohľadníte ekologické kritériá pri výstavbe prístrešku z dreva. Zároveň môžete na jeho streche inštalovať solárne panely. Tak môžete čerpať svoju vlastnú energiu. Pokojne vám panely umiestnené na prístrešku môžu treba pokryť určité množstvo vašej spotreby, alebo dokonca celú spotrebu. V prípade, že budete mať malú spotrebu, môžete následne prebytky púšťať do siete. Mať malú solárnu elektráreň a pod ňou ukryté auto skrátka nemusí byť iba sen, ale realita.

Byť nezávislý na cenách sa oplatí


Výhodou je, že montáž solárnych panelov na hotové prístrešky nie je nič zložité. Zvládne ju dokonca aj preškolený kutil. Ak si ale s prácou s drevom a kutilstvím príliš netýkajú, je samozrejme lepšie, keď necháte túto činnosť na odborné firme, ktorá týmto otázkam rozumie. Ide vlastne o jednoduchú stavebnicu, ktorá umožní zostaviť všetky diely do celku. Vy vďaka inštalácii panelov budete nezávislí na cenách elektriny, a to sa v dnešnej dobe oplatí.