20.10.2017

Vo svojej životnej praxi sa stretnete s rôznymi typmi prístreškov. Keď sa povie prístrešok, veľká časť ľudí si predstaví prístrešok na auto alebo kôlňu na drevo. Je ale potrebné zdôrazniť, že prístrešky zahŕňajú aj veľa ďalších a iných typov úkrytov. Trebárs poľnohospodári potrebujú veľkú veľa prístreškov.

Pod prístrešok pre osobák sa bager nezmestíplachtove produkty detail 3

Samozrejme prístrešky na autá sa uplatní aj na poľnohospodárskych usadlostiach. Každý farmár, majiteľ polí, lúk a záhrad a chovateľ najrôznejších druhov hospodárskych zvierat má tiež autopark, ktorý potrebuje chrániť. Či už ide o osobné vozne určené na prepravu zamestnancov, alebo nákladné vozne na prevážanie hospodárskych zvierat atď. A samozrejme prichádza na rad poľnohospodárska technika, ktorá si väčšinou žiada väčšiu a vyššiu prístrešky. Pod malý prístrešok pre osobák sa vám bager skrátka nevojde.

Veľkí môžu ísť cestou montovaných hál

Aké prístrešky teda môžete využiť pre poľnohospodársku techniku? Málokto má k dispozícii veľké stodoly s vjazdom, ktorý bager bez problémov prejde. Veľká hospodárska družstva môžu tento problém riešiť napríklad veľkú montovanú halou s vjazdom pre nákladné vozne, kde môže technika parkovať a nikomu neprekáža. Ovšem menšie poľnohospodári nemajú také finančné možnosti, ani priestory pre postavenie haly. V takom prípade sú vhodnou alternatívou plachtové prístrešky.

Hodí sa aj pre kone

Ide samozrejme o veľké plachtové haly. Ich obstaranie nie je tak nákladné ako v prípade montovaných hál, sú omnoho lacnejšie. Preto si ich môžu dovoliť napríklad aj poľnohospodári, ktorí nemajú tak silno finančné zázemie. Aj oni ale potrebujú garážovať. Bytelné oceľovej konštrukcie s natiahnutou silnú a pevnú plachtou dokonale splní všetky požiadavky. Ďalším variantom vhodnú pre poľnohospodárov sú oceľové prístrešky väčšie i menšie. Poslúži na zaparkovanie techniky a napríklad aj k ustajnenie koní.