23.10.2017

Keď chcete parkovať auto, premýšľate o tom, či zvoliť iba Carport, teda státie s prístreškom, alebo priamo garáž. Oboje má svoje výhody aj nevýhody. Zamerajme sa teraz na prednosti prístreškov. Tých je prekvapivo veľa. Ktoré to sú?

Nejde vždy len o cenupristresky na auta 14


Predovšetkým prístrešky pre auto parkovacie státie sú lacnejšie ako garáže. To je podstatný fakt, podľa ktorého sa mnohí ľudia rozhodujú. Peniaze hýbu svetom, to stopercentne platí aj v tomto prípade. Avšak nejde vždy len o cenu, rovnako dôležitá sú aj ďalšie kritériá. Napríklad, kedy budete parkovať. Samozrejme každý chce mať parkovanie čo najskôr. Rád by, aby jeho voz bol čo najskôr patrične chránený pred zlodejov i nepriazňou počasia. Nikomu sa nechce dlho čakať.

Dajú sa postaviť veľmi rýchlo


Práve rýchlosť, s akou prístrešky na auto môžu byť postavené, hrá veľkú úlohu v tom, aký spôsob parkovania zvolíte. Najmä ak budete porovnávať s garážou stavanú svojpomocne. Prístrešok môžete postaviť počas veľmi krátkej doby, pokojne za jediný deň. Takže môžete parkovať v podstate okamžite, čo je veľmi dôležité. Za ďalšiu pod prístreškom vaše vozidlo netrpia žiadnym klimatickým šokom. Je totiž vystavený stále rovnakým teplotám, nedochádza k zmenám pri vjazde do garáže a výjazdu von.

Žiadne klimatické šoky


Práve preto, že auto je v stále rovnakých podmienkach, tento fakt sa pozitívne premieta do živnosti vášho vozidla. Tá sa vďaka prístrešku na auto významne zvyšuje. Keby ste svoje vozidlo nechal napospas vetru, dažďu, krupobitím aj slnku. Všetky tieto prejavy počasia majú na karosériu vášho vozidla silne negatívny vplyv. Aj UV lúče že slnko poškodzujú karosériu, degradujú napríklad lak na automobile, ale aj ničí gumové diely. To je samozrejme negatívny jav, ktorý mnohí ľudia ani nevnímajú, ale aj nepríjemne pôsobí a robí problémy.