30.10.2017

Častý problém mnohých ľudí v súčasnosti je málo miesta v garáži. Niekedy sa neoplatí garáž rozširovať, pretože je to finančne príliš nákladné, alebo napríklad z technických a priestorových dôvodov ťažko uskutočniteľné. Potom sa ponúka možnosť riešiť nedostatok miesta pomocou prístrešku, teda Carport.

V ponuke je široká škála prístreškov49m2


K dispozícii sú dnes prístrešky pre auto v mnohých prevedeniach a tiež veľkostiach, takže si každý vyberie taký, aký bude potrebovať a chcieť. Najobľúbenejšie sú dnes buď drevené alebo kovové prístrešky, voľba materiálu sa zvyčajne riadi tým, aký kto má dom. Rustikálne stavby si žiadajú skôr drevo, moderné vily s kovovými prvkami kov. Samozrejme je k dostaniu veľmi široká škála rôznych prefabrikovaných prístreškov na autá, ale niekedy sa môže stať, že si nevyberiete ani z takto pestrej palety.

Atypické riešenie nie je problém


Čo podniknúť v takomto prípade? Samozrejme sa dá zaobstarať aj prístrešok na auto, ktorý sa vymyká štandardným bežne dostupným rozmerom. Nie je problém zhotoviť prístrešok, ktorý bude upravený presne podľa požiadaviek a potrieb konkrétneho zákazníka. Atypické riešenie na mieru sa dá zaistiť veľmi ľahko. Okrem toho sa medzi prednosti prístreškov radí aj rýchla stavba, ďalej nízke náklady na stavbu, pokiaľ je porovnávate s garážou a tiež nenáročná údržba.

Rozhodnutie je na vás


Samozrejme si môžete nechať dodať aj prístrešky na dve autá, ani to nie je problém. Môžete voliť dva varianty, a síce drevené prístrešky z lepeného vrstveného dreva, ktoré má z pohľadu vzdušnej vlhkosti lepšie vlastnosti ako klasické opracované drevené hranoly. Druhým variantom sú potom kovové prístrešky a hliníkových alebo pozinkovaných oceľových profilov. Zvážte, čo bude k vášmu domu ladiť lepšie, či kov, či už hliník alebo oceľ, či drevo. Rozhodnutie je na vás.