1.11.2017

Jedným z mnohých trendov dnešných dní je stavba prístreškov pre autá namiesto klasických murovaných garáží. Veľmi silno sa tu pritom uplatňujú drevené prístrešky. V posledných rokoch sú veľmi populárne, pretože ponúkajú dizajnérsky veľmi zaujímavé riešenia. Niekde sa možno dá dokonca hovoriť o tom, že takmer nahradili murované garáže.

Carport zvládnete postaviť aj sami010-carport-holz

Prečo sú teraz drevené prístrešky na auto tak obľúbené? Predovšetkým preto, že Carport, čiže prístrešky, jednoduchá státie, vyjdú na zlomok ceny murované garáže, čo veľa ľudí z finančných dôvodov uvíta. Po druhé stavba dreveného prístrešku je veľmi rýchla. Po tretie celý proces stavby je veľmi jednoduchý. V podstate sa dá povedať, že ani nepotrebujete odbornú firmu. Ak patríte medzi zdatných majstrov, tak je dosť dobre možné, že zvládnete prístrešok z dodaného materiálu a s návodom vyrobiť sami.

Vyhnete sa vlhkosti v garáži

Za štvrté v mnohých prípadoch sú prístrešky na auto parkovacie státie pre vaše vozidlo lepším riešením než v garáži, kde sa drží vlhkosť, pretože je potrebné nedostatočne odvetraná. Obyt v takej garáži totiž vášmu autu ukrajuje jeho životnosť. Z vlhkosti v garáži, zrážanie vodnej pary na vodu je totiž žiaľ už len jeden jediný krôčik ku korózii vášho vozidla. Platí ale samozrejme, že garážové státie čiže prístrešok, je ďalšia stavba, ktorá ale nesmie narušovať svojím vzhľadom okolia.

Vznikne aj malý vstavaný domček

Čiže prístrešok na auto nesmie narušiť charakter záhrady, okolie domu. Stáva sa totiž súčasťou celého estetického komplexu vášho domova. Premýšľajte tiež pred vlastnou stavbou prístrešku, či ju nevyužijete aj na zaparkovanie kolies, motorky či trebárs uloženie záhradné kosačky. Ak áno, je praktické, aby v rámci prístrešku vznikol aj malý vstavaný domček. Ten môže dokonca nahradiť aj samostatný domček v záhrade, budete mať kam uložiť záhradné náradie.