25.1.2018

Potreba modernej architektúry stále stúpa. Platí to nielen o v súčasnosti stavaných domoch, ale aj o prístreškoch. Tentoraz si preto vysvetlíme, aké sa ponúkajú prístrešky na auto vzhľadom k súčasným stavebným a architektonickým trendom.

přístřešek na auto

Cieľom je nadčasové prevedenie

V dnešnej dobe môžete charakterizovať architektúru ako odbor, ktorý sa stále viac prikláňa aj k minimalizmu a to platí napríklad aj u prístreškov na auto. Už dávno odzvonilo mohutným prístreškom s množstvom nesourodných prvkov a náročným a komplikovaným zdobením. In sú prístrešky z materiálov s čo najdlhšou životnosťou a dokonalú povrchovou úpravou. Snaha je docieliť nadčasového prevedení.

Jednoduché a čisté línie

Preto sa prístrešky na auto prepracovávajú k čo najjednoduchším tvarom rešpektujúcim jednoduché čisté línie bez príkras. Rovná, šikmá línie, oblúk. Veľakrát stačí dva stĺpiky, ktoré ani nepôsobí príliš mohutne a na nich rameno, ktoré držia treba oblúkovú strechu. Ľahkosť a jednoduchosť prevedenia v takom prípade jednoznačne víťazí.

Hliník s polykarbonátom ako ideálna kombinácia

Zároveň sa kladie dôraz na to, aby sa prístrešky na auto parkovacie státie vyrábali z čo najkvalitnejších materiálov. Preto jednoznačne víťazí eloxovaný hliník používaný na konštrukčné prvky, teda stĺpiky a držanie strechy a strešné polykarbonát, ktorý je ľahký, priesvitný a pritom prakticky nerozbitný - úspešne odoláva aj veľmi zlému počasiu.

Obľúbená je aj oceľ

Dá sa vyrobiť napríklad aj prístrešok na dve autá. Okrem hliníka, ktorý má obrovskú výhodu v tom, že ľahkým materiálom sa ale veľkej obľube tešia aj oceľ. Tá sa používa pre pevnejšie konštrukcie. Samozrejme je potrebné, aby nekorodovali, preto sa oceľové konštrukcie zhotovujú z pozinkovanej ocele. V prípade naozaj kvalitného spracovania pokojne vydrží aj desiatky rokov.